PRO-AM KURZY

Co znamená zkratka PRO-AM? Tak jako v golfu jde o kombinaci páru (v golfu „flightu“), kde jeden je profesionál a druhý je amatér. V tanci to je vesměs tak, že profesionál je muž a amatér dáma. A to dáma jakéhokoli věku, barvy kůže, tanečních předpokladů, povolání, či postavy.

V tomto systému jde o jediné – CHTÍT TANČIT.

Tyto kurzy jsou pro nás tou nejhlavnější náplní. Máme spoustu zkušeností, dostatek kvalitních profesionálních tanečních partnerů a velké množství skvělých výsledků. Zní to trochu jako chlubení, ale po dvou letech působení našeho studia a výsledcích z tanečních PRO-AM soutěží a také z referencí dam, které u nás tančí, si to snad už můžeme dovolit takto napsat.

Po zkušenostech od září zahajujeme nové kurzy, které jsme koncipovali zase trošku jinak, a to lichá lekce – vyučovací na 90 minut, z čehož 30 minut probíhá příprava jednotlivců s lektorem a pak přicházejí partneři a zahajujeme 60 minut tance v páru. A sudá lekce je vždy practisová, tzn. Že to, co jste se na minulé lekci naučily, na této lekci procvičujete a dostáváte „do hlavy“ a také „do nohou“. Takto je více prostoru tanec opravdu zvládnout.

Standardně jsou napočítány dvě dámy na jednoho profi partnera, pravidelně se střídají. Během lekce se všechny dámy prostřídají také se všemi tanečními partnery. Nikdo není k nikomu násilně přiřazen.

Tento systém již máme vyzkoušený a skvěle funguje.

V ceně kurzu je také pitný režim a malé ovocné občerstvení.

Profi partneři zde nejsou proto, abyste se jich obávaly. Ano, jsou to většinou jedni z nejlepších tanečníků v ČR, ale jsou to také zkušení lektoři PRO-AM, naučeni se vhodně chovat, být trpěliví, taktní, shovívaví. Moc dobře vědí, že vy se jdete hlavně bavit.

Kurzy PRO-AM jsou rozděleny do levelů podle výkonnosti:

BRONZE – začátečníci (netanečnice „přímo z uliice“, pouze s velkou chutí naučit se tančit)

SILVER – absolventky kurzů BRONZE, nebo dámy, které už někdy tančily, rychle se chytají a učí

GOLD – absolventky kurzů SILVER, pokročilé

DIAMOND – nejpokročilejší klientela, složité a náročné variace

 

ProAm teens

ProAm TEENs

Znám spoustu děvčat, které se chtějí věnovat společenským tancům, nebo se jim už věnují, ale stále čekají, kdy spadne z nebe nějaký taneční partner. Tato děvčata mají více možností:

1)Čekají, čekají a stále hledají, přitom samozřejmě trénují a dívají se na ty šťastnější, které už partnera mají. Doufají, že se objeví nějaký zázrak nebo se některý z párů rozejde.

2)Věnují se solovému tancování, synchronizovanému, nebo formacím.

3)Jdou tančit disko, hip hop nebo flamenco – taky možnost…

4)Končí s tancováním a sednou ke compu.

5)Jdou zkusit ProAm

 

ProAm pro „děti“ se v Česku zatím nedělá. V zahraničí je běžné. Spočívá v tom, že trenér se svou svěřenkyní tančí. Ona se zlepšuje, protože trénuje techniku stejně, jako na seminářích v tanečních klubech. Zároveň tančí v páru, což je samozřejmě úplně jiný level. Holky to více baví, naučí se respektovat a vnímat partnera, „poslouchat“. Nestojí. Protože PRO partneři jsou vždy dobří tanečníci minimálně třídy A, ale většinou třídy M, učí se s těmi nejlepšími. Pokud se mezitím objeví nějaký adekvátní partner pro běžné soutěžní tancování, je dívka „připravená“. My máme zkušenosti s dospělými v ProAm a začali jsme se dvěma děvčaty (15 a 12 let), ohlasy jsou skvělé a děvčata se chystají na první soutěž, proto jsme se rozhodli pokračovat.

S PRO partnerem samozřejmě nemůžete objíždět běžné soutěže, on má svou soutěžní partnerku, ale můžete se účastnit soutěží ProAm a tam nabírat zkušenosti.

Pokud máte ambice mít z dcery jednou mistryni světa, toto asi není ta správná cesta. V těchto případech je lepší důvěřovat trenérům v klubech, oni se většinou snaží talentovaným děvčatům partnera najít. Spousta děvčat se ale trápí už delší čas, už jsou starší a pravděpodobnost, že prorazí mezi těmi, které už mají partnera od dětských kategorií, se stále zmenšuje.

Pak je dobré si všechno ujasnit. Chceme mít z dcerky nejlepší tanečnici v ČR a jsme ochotni čekat (hlavně ona), nebo chceme, ať se věnuje tomu, co ji baví, zažije i soutěže, šaty a vše, co k tomu patří?

Samozřejmě, ProAm je placená služba. PRO partneři se tím buď zcela živí, nebo jsou zaměstnáni na dohodu. Je to dražší než kurzovné v klubu, samozřejmě. Kromě ProAm lekce však můžete navštěvovat i semináře techniky, takže je toho více.

ProAm kurzy for teens jsou určeny také děvčatům, které teprve s tancem začínají, ale začínají v porovnání s ostatními pozdě, takže v klubech se těžko přizpůsobují.

S dotazy se nebojte na mě obrátit (603 357 645,studiolike.proam@gmail.com)

Lekce budou probíhat ve středu v 18:00 a poplatek je 2000,-/1 měsíc.

 

 

 

 

Přihlášením na kurz klient souhlasí s občasným zveřejňováním fotografií z kurzu na FB a Instagramu jako PROMO Dance Studia LIKE.

 


Seznam kurzů


SEMINÁŘE

SEMINÁŘE TECHNIKY společenských tanců

Pro všechny, kteří tanci propadli.
Více zde

PRO-AM KURZY

Všechny nové kurzy ProAm pro dospělé, jsou do konce roku 2018 obsazeny. V případě zájmu nás kontaktujte na 603 357 645, v případě omluvy některé z přihlášených klientek se můžeme na lekci domluvit. Děkujeme za pochopení.
Více zde
SOLO-LATINA

SOLO LATINA

lekce a kurzy latinskoamerických a karibských tanců pro jednotlivce.
Více zde

Děti

Kurzy společenského tance pro děti různé úrovně a věku. ZAČÍNÁME OPĚT OD 10. ZÁŘÍ 2018.
Více zde
FUNKČNÍ-KRUHÁČ

FUNKČNÍ kruhový trénink

doplňkové posilovací cvičení
Více zde
TANGO-ARGENTINO

ARGENTINSKÉ TANGO

nádherný tanec s vlastním příběhem každého z vás
Více zde
SPONTÁNNÍ-TANEC

SPONTÁNNÍ TANEC

Uvolnění těla a duše pomocí tance.
Více zde